Shepparton

Monday, 19th Nov 2018


RACE 1
FREE ENTRY @ THE DOGS
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 1 1BURRAWONGA MISS James Birthisel 22.996 12.2
2 8 8TAT CHLOE David Warburton 23.059 4.3
3 7 7AMBER'S DOLLY Gary Edwards 23.11 2.5
4 6 6SYLO Neil Mason 23.135 46.2
5 4 4ALL INN HANDLES Tony Duncan 23.268 4.5
6 5 5WAFER THIN Scott Melville 23.276 20.7
7 3 3ELSA VICTOREM David Ramage 23.628 6.8
8 2 2MR. LONG Brent Merton 23.752 42.6
R - 9MAGICAL RUBY Paula Boots 0
RACE 2
JOIN THE TRIPLE M CLUB
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 3 3GARBUTT Antoinette Osborne 22.44 6.7
2 4 9MAGICAL RUBY Paula Boots 22.601 36.5
3 6 6YOU JAGER Eddy Hamilton 22.722 14.4
4 8 8KEHESTTO Kevin Eyles 22.905 4.2
5 1 1TENNYSON GIRL Julie Abela 22.98 8.5
6 7 7HILLBILLY JUNE Michael Hendy 23.033 48.5
7 2 2KRISBAR IMMY Marcus Abey 23.106 2
8 5 5GOLDEN MOON John Mangion 23.21 14
S - 4BURRAWONGA GIRL James Birthisel 0
RACE 3
BYERS ELECTRICAL
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 7 7ATOMIC ICON Marien Sullivan 25.808 4.8
2 2 2EMMA'S NOT HAPPY Domenic Paterno 26.035 34.2
3 3 3ALL THE SAME Garry Harding 26.155 12.9
4 1 1NOT YOURS FRANK Robert Hayes 26.188 2.6
5 6 6GALWAY ICON Robert Sullivan 26.422 13
6 4 9KRAKEN TAN Helen Eyles 26.429 3.4
7 8 8STILL QUICK Daniel Boots 26.534 10.7
8 5 5LIMERICK ICON Robert Sullivan 26.6 35.3
S - 4KAMCHATKA LENNY Carol Jackson 0
R - 10MASHIKA Antoinette Osborne 0
RACE 4
MANISH GUPTA ACCOUNTANTS
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 8 8MATESY'S GIRL Justin Hetherton 22.599 18.6
2 6 9WENDY MARIA Anthony Costa 22.659 6.7
3 2 2GOLDEN AURA William Lamb 22.853 6.5
4 4 4TAT NUGGIE David Warburton 22.992 7
5 7 7CHATTERBOX LAURA Adam Wilcock 23.036 14.4
6 1 1ASTON CIOBO Scott Stefanos 23.059 3.6
7 3 3GLACIER BOY Brent Merton 23.127 13.9
8 5 5ULTIMATE AMADEUS Adam Wilcock 23.276 3.8
S - 6CHOOK RICHARDS Colin Newman 0
S - 10MADONYA Jess Fothergill 0
RACE 5
CKH PAINTING (2-3 WINS)
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 4 4STEVIE GEE Robert Hayes 25.637 12.4
2 6 6TAT WARBY David Warburton 25.697 5.1
3 2 2HELLO COBBER Scott Melville 25.809 13.5
4 3 3BROADWAY POLKA John Coburn 25.88 2
5 5 5BETTER WAY Colin Newman 26.052 34
6 1 1TAT KYLA David Warburton 26.187 31.2
7 8 8OWEN MONEY Gregory Berry 26.206 4.3
8 7 7LORELLA Colin Newman 26.277 29.8
RACE 6
MIERLO CAFE
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 3 3SAVANNAH ICON Robert Sullivan 25.666 3.6
2 8 8KRISBAR BLUE FOX Marcus Abey 25.721 2.2
3 2 2BERRIDALE BUDDIE Peter Stefanos 26.041 14.5
4 5 5ALL INN HOUSTON Garry Harding 26.106 8.5
5 7 7CLOVALLEY MAURI Wendy Connell 26.151 31.4
6 6 6LUCKY OMAR Gary Edwards 26.175 7.5
7 4 4EIGHT BELLS TOLL Frederick Zeinert 26.713 19.2
8 1 1WILD STICKS Theo Van Taarling 26.862 16.6
R - 9SHINING OPAL Gary Edwards 0
RACE 7
SHEPPARTON NEWS
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 4 4SODA GEOFF Tony Duncan 25.715 3.4
2 7 7ALL INN TYLER Tony Duncan 25.9 5.3
3 6 6NO RECOURSE Arron Rocke 25.972 12.7
4 2 10EL DONBERTO Phillip Clark 26.07 7.3
5 5 5OUR MAGIC TURBO Judith Worsfold 26.197 3.1
6 1 1CONTRAVENES Garry Harding 26.667 9.2
7 3 3CHEEKY FIREBALL Brent Merton 27.061 17.4
S - 2LARRIKAN BOZZIE Cameron Taylor 0
S - 8BOB'S HAMMER Robin Ellis 0
R - 9JANRAY LUCKY ONE Eddy Hamilton 0
RACE 8
RACERS FUNCTION CENTRE
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 7 7LADY CHRISTINA Gerard Rigg 25.718 4.9
2 2 2CINNAMON ROSE Abraham Formosa 25.724 3.3
3 8 8LISCOYLE LASS Benjamin Abela 25.813 30.3
4 4 4NUT AND BOLT Jeffrey Abela 25.872 7
5 6 6TWILIGHT LIASON Fay Vantaarling 25.925 14.8
6 5 5AMIGO James Arthur 26.066 2.8
7 1 9SHINING OPAL Gary Edwards 26.213 12.8
S - 1DYNA IANTO Carol Jackson 0
S - 3SEMINOLE WIND Matthew Marshall 0
RACE 9
GOULBURN VALLEY 95.3 TRIPLE M
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 4 4HOREY'S PRINCE Peter Dunlevey 22.465 7.1
2 2 2WINLOCK HOMES Scott Stefanos 22.61 7.2
3 7 7GUNNA BE HOPING John Mangion 22.628 40.3
4 8 8JAIMANDY TONY Paul Donohue 22.729 2
5 5 5HAMMER RED Robin Ellis 22.881 11.7
6 3 3MURRABIT SAMMY Jennifer Wilson 22.9 12.1
7 1 1KRISBAR WEE WOW Marcus Abey 23.023 13.9
8 6 6WILD BANDIT Wayne Bocquet 23.199 6.6
S - 10MADONYA Jess Fothergill 0
R - 9WENDY MARIA Anthony Costa 0
RACE 10
NETFIND PTY LTD
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Grade 6
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 8 8LAUNCH TIME Robert Hayes 22.431 6.2
2 7 7SCARLETT ZULU Peter Stefanos 22.503 13
3 2 2ZIGGY DOLL Mark Morrissey 22.529 2.9
4 5 5ASTON UTE Scott Stefanos 22.708 3.5
5 1 1GUEVARA Wayne Bocquet 22.905 4.2
6 3 3BLACK IN TOWN Patrick Newell 22.988 21.3
7 4 4EYE DUNNO Justin Hetherton 23.044 37.3
S - 6ANTON FLASH Vincent Mileto 0
RACE 11
truckandtrailerpartsonline.com.au
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 6 6CRACKERJACK DES Brian Fothergill 22.277 10.6
2 8 8SKETCHY SKINNY John Mangion 22.403 20.6
3 4 4OUR CHINA PLATE Paula Boots 22.439 6.8
4 7 7MISS BEA Gary Robinson 22.577 12.7
5 1 1CRACKERJACK MICK Neil Mason 22.644 7
6 5 5BLUE MAGNUM Patrick Newell 22.721 23
7 3 3STYLISH CHIEF Wendy Connell 22.956 6.8
8 2 2LEKTRA BLICAVS Jess Fothergill 23.526 2.1
R - 9OUR MOJO Robert Hayes 0
R - 10SHINING OPAL Gary Edwards 0
RACE 12
FAREWELL DI PYERS
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 3 3MOON PHASE James Arthur 22.364 7.2
2 8 8SCOTT MUSCLE Arron Rocke 22.392 16.3
3 1 1BUSHMAN'S BILLY Arron Rocke 22.487 8.3
4 2 9OUR MOJO Robert Hayes 22.512 4.4
5 4 4RAPANA David Basile 22.594 13.6
6 5 5TROUBLE BREWING Scott Melville 22.677 8.2
7 6 6TAT ODIN David Warburton 22.832 3.9
8 7 7KINGSLEY BOY Aaron Blake 22.869 5.4
S - 2MAJOR ENERGY Robert Hayes 0
R - 10SHINING OPAL Gary Edwards 0
Click here for more detailed results